آموزش نصب سپیدار همکاران سیستم

محتویات پکیج نرم افزار سپیدار

پکیج نرم افزار سپیدار شامل دو عدد دیسک فشرده (CD)، قفل سخت افزاری با درگاه USB و پاکت حاوی نام کاربری و رمز عبور کلاب مشتریان سپیدار می باشد.

  • دیسک های فشرده : یکی از دیسک ها حاوی فایل اپلیکیشن نرم افزار سپیدار برای نصب بر روی ویندوز است و دیگری حاوی فایل لایسنس اورجینال نرم افزار سپیدار برای افزایش امنیت اطلاعات است که از هر دوی آنها تنها یک بار در زمان نصب استفاده می شود.
  • قفل سخت افزاری : این قفل به شکل فیزیکی با درگاه USB طراحی شده است و برای افزایش حداکثری امنیت اطلاعات می بایست در زمان استفاده از نرم افزار به کامپیوتر مورد نظر متصل باشد.
  • پاکت حاوی نام کاربری و رمز عبور کلاب مشتریان سپیدار : این پاکت شامل نام کاربری و رمز عبور باشگاه مشتریان نرم افزار سپیدار است.

از طریق باشگاه مشتریان سپیدار شما می توانید کار های زیر را انجام دهید:

  • فعال سازی نرم افزار سپیدار
  • دریافت فایل های بروزرسانی نرم افزار سپیدار
  • دریافت پشتیبانی آنلاین
  • خبرهای مرتبط با نرم افزار
  • و تمام خدماتی که میتوانید بصورت آنلاین از آنها بهره مند شوید.

در این قسمت ما در سه گام نرم افزار سپیدار را به شکل کامل نصب می کنیم . گام به گام با هم همراه می شویم تا بتوانیم نرم افزار را به راحتی و به درستی نصب کنیم.

نصب نرم افزار سپیدار
اجرای برنامه نصب

۱- جهت نصب نرم افزار سپیدار، قرار دادن CD شماره یک داخل پکیج خریداری شده نرم افزار سپیدار با نام بسته نرم افزاری درون دستگاه

۲- باز کردن درایور CD مورد نظر از داخل فضای My Computer در ویندوز ۷ یا Xp و This PC در ویندوز ۱۰ از طریق راست کلیک و انتخاب گزینه Open

3- کلیک راست بر روی فایل Sepidar Setup و انتخاب گزینه run as administrator  و انتخاب گزینه Yes در صورت پرسش اجازه دسترسی Administrator (با انجام مراحل بالا وارد برنامه ی نصب نرم افزار سپیدار می شوید)

شروع فرآیند نصب

۱-  خواندن شرایط نصب و انتخاب گزینه موافقم و کلیک بر روی دکمه ادامه

۲- انتخاب گزینه کلاینت یا سرور (اگر یکی از کاربر ها هستید که اطلاعات را از سرور میگیرد گزینه ی کلاینت و اگر یک کاربر هستید و میخواهید تمام اطلاعات بر روی همان کامپیوتر ذخیره شود یا می خواهید کامپیوتر مورد نظر را به عنوان سرور داشته باشید گزینه سرور را انتخاب نمایید )

۳- نوشتن نام شرکت (بعنوان مثال حساب سنتر)

۴- انتخاب مسیر نصب برنامه اجرایی و مسیر نصب داده – پیشنهاد می شود که در صورت داشتن درایوی جداگانه از درایوی که سیستم عامل بر روی آن نصب شده است (معمولا با نام درایو C شناخته می شود)استفاده ننمایید که در صورت بروز مشکل برای سیستم عامل (ویندوز) دستگاه، مشکلی برای نرم افزار سپیدار و اطلاعات آن به وجود نیاید و بتوانید پس از حل مشکل ویندوز دوباره به راحتی از نرم افزار سپیدار خود استفاده کنید.

برای این کار یک درایو بجز درایو C با حجم خالی مناسب را انتخاب کرده و فولدری با نام Sepidar در آن بسازید. و درون پوشه Sepidar چهار پوشه جدید دیگر با نام های application، Data، Back UP و Up Date می سازیم.

سپس بر میگردیم به برنامه نصب سپیدار و برای مسیر نصب اجرایی گزینه انتخاب را زده و پوشه ای که با نام application در مرحله قبل ساختیم را انتخاب مبکنیم و برای مسیر نصب داده نیز گزینه انتخاب را زده و پوشه ی Data را که در مرحله قبل ساختیم انتخاب میکنیم.

و در نهایت دکمه ی ادامه را میزنیم.(پس از انجام این مراحل برنامه شروع به نصب نرم افزار سپیدار می کند و با توجه به سخت افزار سیستم مدتی به طول می انجامد)

نکته : زمان نصب نرم افزار سپیدار در حالت سرور به دلیل نصب گزینه های بیشتر، از حالت کلاینت بیشتر به طول می انجامد؛ پس از نصب پیغامی با مضمون نصب سپیدار انجام شد مانند شکل روبرو مشاهده میکنیم. که بر روی گزینه پایان کلیک کرده و نصب را با موفقیت به پایان می رسانیم.و میتوانیم آیکون نرم افزار سپیدار را روی دسک تاپ کامپیوتر مشاهده کنیم.

نصب لایسنس نرم افزار سپیدار

ما قبل از اینکه بتوانیم از نرم افزار سپیدار استفاده کنیم می بایست فایل لایسنس را از داخل CD دوم با عنوان لایسنس را در محل نصب نرم افزار کپی کنید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال میکنیم.

 1- CD دوم موجود در پکیج سپیدار با عنوان لایسنس را داخل دستگاه قرار می دهیم و روی درایو مربوط به آن کلیک راست کرده و گزینه ی Open را می زنیم.

۲- پس از باز کردن CD لایسنس با یک فایل مواجه می شویم که همان فایل لایسنس است. روی آن کلیک راست کرده و گزینه کپی را می زنیم.

۳- روی آیکون نرم افزار سپیدار در دسکتاپ  کلیک راست کرده و گزینه Open file location رو انتخاب میکنیم. و در پنجره ی باز شده لایسنس کپی شده را با کلیک راست در فضای پوشه ی باز شده و انتخاب گزینه Past انتقال می دهیم.

اتصال قفل سخت افزاری

برای ورود به نرم افزار و دسترسی به اطلاعات حتما می بایست قفل سخت افزاری نرم افزار رو به یکی از درگاه های USB کامپیوتر متصل کنیم؛ تبریک میگم شما پس از انجام این مراحل می توانید وارد نرم افزار حسابداری سپیدار شوید و روند حسابداری مجموعه خود را آغاز کنید.

ورود به نرم افزار

برای ورود به نرم افزار سپیدار روی آیکون نرم افزار سپیدار دابل کلیک کرده و در صفحه ی باز شده می بایست نام کاربری و رمز عبور را وارد کنیم؛ نام کاربری در ابتدا قبل از تغییر آن، کلمه ی admin است و کلمه ی عبور می بایست خالی باشد.

گزینه شرکت در بخش ورود : نرم افزار سپیدار بصورت پیش فرض و بدون هزینه ی اضافه می تواند از اطلاعات دو شرکت بصورت جداگانه پشتیبانی کند؛ برای ورود یکی از شرکت ها را انتخاب کرده و دکمه ی تائید را می زنیم.

در صورت تمایل میتوانید از کارشناسان حضوری نصب و استقرار حساب سنتر نیز برای این کار استفاده کنید تا در کمترین زمان ممکن از مزایای نرم افزار سپیدار بهره مند شوید.

کارکرد پشت پرده ی سپیدار

نرم افزار سپیدار به عنوان یک اپلیکیشن رابط کاربری را به نمایش می گذارد که بتوانیم عملیات حسابداری مانند ثبت، دریافت و پرداخت، گزارش گیری ها و … را به راحت ترین روش ممکن انجام دهیم .

اما جالب است که بدانید این اطلاعات به وسیله ی زبان SQL در پایگاه های داده به صورت سیستمیک ذخیره می شوند و ما با استفاده از اپلیکیشن سپیدار در محیطی گرافیکی میتوانیم تمام این اطلاعات را به راحتی فراخوانی کنیم و از آنها استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *