خدمات مالیاتی شامل خدماتی است که اجرای تکالیف و دستورالعمل های قوانین مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده راپوشش می دهد . در چند سال اخیر سیستم مالیات ستانی دچار تغییرات زیادی شده و خدمات مالیاتی در ایران با تکنولوژی روز اروپا توسط سازمان امور مالیاتی پیاده سازی شده است. با این برنامه اجرای تکالیف مالیاتی توسط سامانه های مالیاتی همراه شده است و عملا مراجعه حضوری به ادارات کمتر و محدود شده است. واحد خدمات مالیاتی پرشین حساب مطابق دسته بندی زیر عملیات اجرای تکالیف مهم مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی را عهده دار می شود.

اجرای مراحل ثبت نام در طرح جامع مالیاتی (گام ۴۵)

شروع ورود به طرح جامع مالیاتی با ثبت نام الکترونیکی رقم میخورد. برخی ازشرکتها صرفا در این بخش اقدام به تکمیل اطلاعات میکنند و تحلیلی از نوع اطلاعات ندارند. مثلا در بخش طبقه بندی سهم یک عددی را وارد میکنند و یا در گروه بندی های شغلی همینطور یک مورد را انتخاب میکنند و متاسفانه با تلاش های فراوان به گام ۴۵ و تایید نهایی واحد انفورماتیک سازمان نمیرسند. بهتر است اگر خیلی مهارت در ثبت نام و رسیدن به گام ۴۵ را ندارید این بخش مهم را به تیم خدمات مالیاتی ما بسپارید.

تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی

تکمیل اظهارنامه مالیاتی خیلی کار مشکلی نیست ولی مستند سازی و رعایت اصول اجرایی قوانین و بخشنامه های مالیاتی با مبالغ مندرج در اظهارنامه فرایند اصلی تشخیص مالیات را رقم میزند. تیم خدمات مالیاتی در این بخش کارنامه یکساله امور مالی شما را بر پایه معیارهای ماموران مالیاتی هنگام صدور برگ تشخیص تهیه و تنظیم می کند به طوری که قابلیت دفاع در هیاتهای مالیاتی را داشته باشد.

تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

همه فعالان اقتصادی مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده نیستند. اداره مالیات بر ارزش افزوده طبق فراخوان مشخصی مودیان مالیاتی را مشمول این قانون نموده است. مشکل بزرگ در سیستم ارزش فزوده زمانی بوجود می آید که تکالیف مهم آن از جمله اظهارنامه ۳ ماهه یا انجام نشود و یا انجام آن به تعویق بیفتد. و مشکلات بعدی نوع گزارش خرید و فروش و احقاق حقوق اعتبار مالیاتی است. این بخش هم در خدمات مالیاتی پرشین حساب بر اساس اصول خاصی قابل اجراست.

تهیه و تنظیم صورت معاملات فصلی (گزارشات ماده ۱۶۹ مکرر)

این بخش از تکالیف مالیاتی بطور مستقیم به قانون مبارزه با پولشویی ارتباط دارد.در این سامانه کلیه معاملات و مراودات پولی کالایی و خدمات داخلی و خارجی باید گزارش گردد. عدم گزارش بطور اصولی در این سامانه باعث ایجاد تناقض در سامانه های دیگر مالیاتی مانند مالیات بر ارزش افزوده و مالیات عملکرد می شود. اگر احساس می کنید در این بخش نیاز به کمک در تنظیم گزارشات دارید پیشنهاد می کنیم از خدمات مالیاتی صورت معاملات فصلی ما استفاده کنید.

تحریر دفاتر پلمپ قانونی

تحریر دفاتر قانونی با افزایش مراجعه بازرسین مالیاتی در ۲ سال اخیر همانند دوره های قبلی امکان پذیر نیست. منظور اینکه در گروه بندی جدید سازمان امور مالیاتی وقتی کسب و کار شما در گروه اول قرار بگیرد مکلف به دریافت و تکمیل دفتر روزنامه و کل می باشد.این دفاتر باید بصورت روزانه ثبت شود تا در زمان بازرسی ماده ۱۸۱ با صورتمجلس دفاتر نانوشته مواجه نشوید. تحریر بهنگام دفاتر قانونی در بخش خدمات مالیاتی توسط تیم تخصصی اجرا می گردد.

اخذ مفاصاحساب مالیاتی ماده ۲۳۵

یکی از مهمترین اسناد دولتی که می تواند در دیگر فعالیتهای اقتصادی ناجی شما باشد مفاصاحساب مالیاتی است که باید مطابق ماده ۲۳۵ قانون مالیاتهای مستقیم اخذ شود. پیگیری این فرایند در بخش خدمات مالیاتی پرشین حساب توسط کارشناسان با تجربه اجرا می شود که می توانید در صورت تمایل این فرایند را به آنها بسپارید.

خدمات مالی و مالیاتی این گروه به شرح ذیل است:
۱-  تحریر دفاتر قانونی
۲- تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد
۳- تهیه و تنظیم اظهارنامه ارزش افزوده و گزارش معاملات فصلی (ماده ۱۶۹ )
۴- ایجاد کنترل های داخلی
۵- انجام کلیه امور حسابداری به صورت پروژه ای – پاره وقت و ….
۶- اصلاح حساب و رفع مغایرت
۷- تهیه گزارشات جامع مالی ( سود و زیان – ترازنامه – تراز آزمایشی و …. )
۸- نظارت بر عملیات حسابداری واحد تجاری و ارائه گزارشات به مدیریت
۹- تنظیم لوایح دفاعیه مالیاتی و شرکت در هیأت های رسیدگی و حل اختلاف
۱۰- خدمات حسابرسی مالی و مالیاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *